%70'E VARAN OUTLET ÜRÜNLERİNİ ŞİMDİ İNCELE

Pandemi Süreci ve Cadde Mağazacılığı

Pandemi Süreci ve Cadde Mağazacılığı

Klasik olarak başlamak gerekirse; Hızlı ve yorucu bir dönemden geçtik. Ne kadar devam edeceği hakkında da aslında hiç birimizin net bir fikri yok. Fakat araştırmalar ve veriler gösteriyor ki her yüzyılda bu tarz salgın hastalıklar, felaketler hep olmuş ve insanlar bununla yaşamayı öğrenip, bu zorlu sürece adapte olmuşlar.

Havaların ısınmasıyla bizler de süreci kabullenip biraz daha hareketlenmeye, dışarı çıkmaya başladık. Bu süreçte biz de "GANİ YALÇIN Multibrand Store" olarak, çalışma saatlerimizde azalmaya giderek mağazamızı açık tutmaya çalıştık. Bunu yapmamızdaki en büyük etken, bu zor süreci atlatmaya ufak da olsa bir fikir katkısında bulunmaktı. Gelen misafirlerimizi maskelerimizi kullanarak karşıladık. İthalatını yaptığımız ürünlerde herhangi bir virüsün barınamayacağını anlattık. Hava sirkülasyonu konusunda bir sıkıntımız olmadığını tekrar göstermiş olduk. Aslında AVM mağazası olmamamızın, cadde mağazası oluşumuzun avantajını da kullanmış olduk böylece. 

Peki bu süreçte ithalatını yapmış olduğumuz ürünlerle ilgili ne gibi problemlerle karşılaştık? Türkiye Gümrüğü, fazlasıyla güvenlik tedbirleri alan bir birim. Pandemi sürecinden önce dahi bazı ürünlerimiz teste tabi tutularak ülkemize giriş yapıyor. Bunlar da çoğunlukla boya testleri oluyor. Ürünlerimizin tümü aslında bu testlerden sonra bize, sonra da sizlere ulaşıyor. Haliyle bu süreçte, karşılaştığımız ekstra bir durum olmadı. Yalnıza ithalat süreçleri biraz uzamış oldu, malum gümrükler çalışmadı. Kıyafet ve kolilerde birkaç saatten fazla yaşayamayan virüsün, mağazamıza kadar ulaşabilme ihtimaline çok fazla değinmeme de gerek yok sanırım :)

Biraz da size, özellikle de İtalya'daki fabrikaların durumundan bahsedeyim. İtalya, tekstil markası yaratmakta adeta bir dev. Haliyle bunu korumak için ciddi önlemler aldılar. Karantina sürecinde fabrikaları kapatsalar da, şu an neredeyse tam zamanlı çalışarak alınan siparişleri yetiştirmeye çalışıyorlar. Görüştüğüm ve çalıştığımız çoğu marka, üretim kapasitelerinin bir kısmını maske üretimine ayırmış hatta gömlek üreticilerinden biri, gömlek deseniyle uyumlu maskeler üretmiş. 

Bu süreci size kısaca anlatmak istedim. Biz cadde mağazalarının, cadde restoranlarının, butik cafelerin bulunduğu bölgeyi ve semti canlı tutuğuna inanmaktayız. Tabi AVM'lerin de bir ihtiyaç olduğu aşikar. 16 yıldır aynı lokasyonda sizlere hizmet vererek de bu görevimizi yerine getirdiğimizi düşünüyoruz.  Gönül rahatlığıyla bizi ziyaret edip merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. En kısa zamanda bu zorlu günleri atlatmak dileğiyle... 

*Beni sosyal medyadan da takip etmek isterseniz, instagram adresimi ekliyorum : @serdaryalcin_


Bu gönderiyi paylaşın


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini unutmayın