Konu giyim olunca kahverengine karşı diğer renklere nazaran daha çekingen oluyoruz. Kahverengi ayakkabılar, kemer ve aksesuara gelince her şey ok. Ama cekete ya da takım elbiseye gelince özellikle "bu benim yaşıma göre değil" lafını çok sık duyarız.

Bu algı, dünyanın en iyi tasarımcılarının koleksiyonlarında ellerine geçen her şeyin üzerine kahverengi ve kırmızı serpiştirmelerini engellemedi. Kahverengi artık her yerde. 

Aslında kahverengi sıcaktır ve şaşırtıcı derecede gurur vericidir. Aynı zamanda geniş bir renk yelpazesiyle iyi bir şekilde eşleşir ve şu anda erkek giyiminde, özellikle dokulu kumaşlarda ve yüzyıl ortası stilinde dolaşan diğer trendlere güzel bir şekilde katkıda bulunur.

Sorun nasıl kahverengi giyileceğinde yatıyor. Gelin buna birkaç foto ve örnekle bakalım.Kahverengini nasıl kullanmalıyız?

Aslında bu kadar gözümüzün önünde olan doğal bir rengi kullanmakta bu kadar zorlanmamalıyız. Doğaya bir göz atın, kahverengi ile hangi renkler iç içe ? Mesela yeşil ve mavi. Aslında kahverengini kullanmak için başka renklere de çok ihtiyaç yok, kendi tonları bile başlı başına eşleştirmek için bir harika. Deve tüyü rengi bir triko üzerine koyu kahve bir ceket, altına fil dişi renk bir kadife pantolon ve çikolata rengi süet bir ayakkabı. İşte size kahvenin kendi başına dünyası.Ünlü stilist Harriet Byczok, "Moda sahnesinden onlarca yıldır uzak durmasına rağmen, kahverenginin giyilmesi zor olmak zorunda değil" diyor. "Dolabınızda buna uygun bir şeyi kolayca bulabileceğiniz kadar çok farklı kahverengi tonları var."

Byczok ayrıca çeşitli dokuların kullanılmasının önemini vurguluyor. "Karışıma süet ayakkabı eklemek kadar basit bir şey bile harikalar yaratabilir. Aslında kahverengi renkte daha iyi çalışan birkaç kumaş olduğunu düşünüyorum. Örneğin süet, deri ve fitilli kadife. "


Son olarak, kahveyi beraber kullanmayı en çok beğendiğimiz bir görseli paylaşacağım. Cesaret etmesi zor gibi görünen ama birbirine çok yakışan ve birbirini takip eden tonlardan olan kırmızı... Green Book filminde Dr. Donald Shirley'nin Noel yemeğinde giydiği kirli kırmızı rengi gömleği ve kahverengi paltosu bu kombinasyona en güzel örnek.